O Nas

Na co dzień zajmujemy się rehabilitacją pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi oraz ortopedycznymi, a także treningiem psów sportowych i zwalczaniem otyłości.

ACTI-VET
REHABILITACJA

mgr Justyna Szlag-Ciecieląg

Jestem absolwentką Politechniki Opolskiej, Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, tutaj w 2016r. uzyskałam tytuł magistra fizjoterapii. W 2015r. zdobyłam uprawnienia do wykonywania zawodu zoofizjoterapeuty, kończąc Studium Fizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu, a od 2017r posiadam uprawnienia do pracy jako technik weterynarii. Podczas studiów zdobywałam praktykę w pracy ze zwierzętami , pracując w przychodni weterynaryjnej oraz poprzez wolontariat w Opolskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Obecnie jestem posiadaczką dwóch adopciaków 13 letniej spanielki Shushy oraz królika. Praca, ze zwierzętami jest również moją wielką pasją, która kolejnymi sukcesami napędza mnie do dalszych działań 😉
Szkolenia, które odbyłam poszerzając swoją wiedzę w dziedzinie zoofizjoterapii to m.in.:
– warsztaty „Fizjoterapia zwierząt” w ramach II Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii; Opole, 2014 r.,
– kurs „Udzielania pierwszej pomocy przedweterynaryjnej” ; Opole, 2015 r.,
– szkolenie poprzez udział w „IV Konferencji Chirurgiczno – Rehabilitacyjnej z praktycznymi warsztatami” ; Łódź, 2015r.,
– szkolenie poprzez udział w „ V Konferencji Chirurgiczno – Rehabilitacyjnej z praktycznymi warsztatami”; Łódź, 2016r.,
– udział w konferencji i warsztatach dotyczących „neurorehabilitacji zwierząt”; Kuraszków, 2019.,
– kurs „Plastrowanie Dynamiczne Psów Kinesiology Taping”; Szczecinek, 2021r.,
– warsztaty rehabilitacyjne „Manipulacje Powięziowe”; Legionowo, 2021r.,
– kurs „Instruktor fitnesu dla psów” – zdobyte uprawnienia instruktora psiego fitnesu; Warszawa 2021r.
– warsztaty rehabilitacyjne „Manipulacje Powięziowe dla zaawansowanych”; Legionowo, 2022r.

inż. Patrycja Banaszak

„Pomoc zwierzętom i praca z nimi zawsze była moim marzeniem, które postanowiłam spełnić”

Jestem absolwentką Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy, gdzie uzyskałam tytuł inżyniera na pierwszych w Polsce studiach z kierunku Zoofizjoterapii. Przed rozpoczęciem pracy w przychodni wzięłam udział w szkoleniu: „Neurorehabilitacja funkcjonalna, Ortopedyczna rehabilitacja i Psy sportowe” prowadzonym przez Angelę Martins, organizowanym przez Studium Fizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu, by uzyskać jak największą wiedzę z dziedziny rehabilitacji pacjentów ortopedycznych i neurologicznych. Ukończyłam także kurs „Postępowanie fizjoterapeutyczne w terapii blizn” oraz szkolenie „Ocena manualna”.
Po ukończeniu studiów, w ramach stażu, realizowałam praktyki w gabinecie rehabilitacji zwierząt w Gliwickiej Przychodni Weterynaryjnej. Dzięki nabytemu tu doświadczeniu nabrałam pewności, że jest to wymarzony zawód dla mnie i dołączyłam do zespołu Gliwickiej Przychodni.

Prywatnie jestem właścicielką psiego seniora rasy Yorkshire Terrier – suczki Fibi oraz młodej klaczy Repliki.